JEŻELI CHCESZ SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z  KTÓRĄKOLWIEK Z PONIŻSZYCH FIRM ALBO JEŻELI CHCESZ POZNAĆ SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE ICH OFERTY - WYŚLIJ MI MAIL, JA PRZEKAŻĘ TWOJĄ WIADOMOŚĆ PRODUCENTOWI.

TITANUS - znany wytwórca modeli z żywicy. Oferowane są krótkie serie modeli rzadkich obiektów, takich jak pokazany poniżej zestaw 1/72 Baade 152V4, przedstawiający jedyną konstrukcję lotniczą zbudowaną w całej historii Niemieckiej Republiki Demokratycznej, nota bene - przez personel byłej firmy Blohm & Voss. Wszystkie zestawy są numerowane. W zapowiedziach - 1/72 Baade 152V1 i modele obydwu prototypów wykonane technik formowania próżniowego. Firma prowadzi sprzeda wysyłkową.

 

Model składa się około 80 części odlanych z żywicy i znalu (tzw. białego metalu), a także formowanej próżniowo osłony kabiny pilota. Zdjęcie przedstawia tylko niektóre z nich. Zestaw zawiera także doskonałe kalkomanie. Cena modelu - $122 .

Mój komentarz: pokazany tu model z żywicy jest niezwykle interesujący - Baade 152, który choć drogi, jest absolutnie niezbędny w każdej kolekcji niemieckich samolotów. Tak zapewne wyglądałyby bombowce III Rzeszy, gdyby II Wojna światowa potrwała o kilka lat dłużej.

adres: 90-974 Łódź 14, ul. Zakładowa 50.
 
 


 
 

AERODROM ma w ofercie sześć zestawów pokazanych poniżej:

Messerschmitt Me 163A Komet w skali 1/72. Model wtryskowy wysokonakładowy, ma 24 części. Zestaw zawiera klej.

Komentarz: model bardzo poprawnie wykonany. Bardzo efektowne opakowanie i przejrzysta instrukcja montażu. Znakomity dla początkujących i kolekcjonerów sprzętu Luftwaffe.

 


 
 Messerschmitt Me 163A Komet + Sd.kfz.2 Kettenkrad w skali 1/72. Model wtryskowy wysokonakładowy, jest to model podobny do poprzedniego. Jednak dodano ramkę z  gąsienicowym motocyklem, będącym tu ciągnikiem lotniskowym.
 
 

 Westland Dragonfly w skali 1/72. Model wtryskowy wysokonakładowy, ma 40 części. Zestaw zawiera klej.

Komentarz: dugo oczekiwany model brytyjskiej wersji amerykańskiego helikoptera. Bardzo ciekawie rozwiązano sklejanie skomplikowanego oszklenia - w zestawie są po prostu dwa kadłuby (zdjęcie powyżej).
 

 


Sikorsky H-5G w skali 1/72. Dane modelu - podobne do Dragonfly. Wersja ma zmienione łopaty śmigieł i dodane nosze wraz z osłonami.
 
 

 

Sikorsky HO3S-1 w skali 1/72. Dane modelu - podobne do Dragonfly. Wersja ma zmienione łopaty śmigieł i dodane zapasowe zbiorniki paliwa.
 
 

 


Saunders-Roe SR.53 w skali 1/72. Model z zestawu form, z których produkcja została wstrzymana na wiele lat, ponownie na rynku. Tym razem jednak w nowoczesnym opakowaniu i ze znakomitą kalkomanią. Historia (w tym dzieje lotnictwa) jest continuum, a SR.53 jest "brakującym ogniwem" pomiędzy Me163 a Tornadem. Był tym, czym ten pierwszy mógł się stać (jego projekt pierwotnie oparto na podobnych założeniach) i nie stał się tym czym zostało dopiero Tornado - głównym myśliwcem przechwytującym Wielkiej Brytanii i Niemiec. Wspaniała konstrukcja, która jednak nie trafiła na korzystny dla siebie czas.
 
 


 

adres: 90-974 Łódź 14, ul. Zakładowa 50.

Powrót do poprzedniej strony.